O naszym domu

Księżówka to miejsce wyjątkowe

Oferujemy pełne lub częściowe wyżywienie. Do dyspozycji Gości jest sala gimnastyczna, sala kominkowa-kawiarenka, sale telewizyjne, biblioteka i czytelnia, w której można skorzystać z komputerów z dostępem do internetu.

Spacer do Kuźnic – stacji początkowej kolejki linowej na Kasprowy Wierch – zajmuje około 15 minut, na Krupówki – około pół godziny (samochodem 5-10 minut). Przybywając do Zakopanego na rekolekcje, można wybrać się na wycieczkę na szlak górski. W ramach pobytu proponujemy także masaże (po wcześniejszym uzgodnieniu) oraz basen z saunami w pobliskim hotelu. Można skorzystać także z oferty Aqua Parku (1 km) oraz kompleksu basenowego Termy Podhalańskie (5 km) czy ośrodków termalnych w Bukowinie, Białce i na Słowacji.

Spotykają się tu cisza potrzebna do kontemplacji i spokój niezbędny do wypoczynku. Klimat domu sprzyja oderwaniu się od codziennych spraw, a piękny ogród zimą i latem jest idealny do modlitwy i kontemplacji.

Dom jest miejscem uświęconym godzinami modlitwy. Znajduje się tu główna kaplica – miejsce modlitwy św. Jana Pawła II podczas jego wypoczynku w „Księżówce” oraz mniejsze kaplice. Serdecznie zapraszamy kapłanów i świeckich na rekolekcje i wypoczynek.


 • 4 kaplice do dyspozycji Gości przez całą dobę
 • 100 komfortowych pokoi 1- i 2-osobowych z łazienkami
 • Pełne wyżywienie w cenionej, domowej kuchni
 • Obszerny, zamykany i monitorowany parking
 • Bezpłatne Wi-Fi oraz telefon, w wielu pokojach telewizor
 

Zobacz opinie naszych Gości

  

4,9 46 reviews

 • Avatar Marsianek xxx ★★★★★ miesiąc temu
  Polecam
 • Avatar xSzymon xSimonek81 ★★★★★ 2 months ago
  Super warunki! Jedzenie bardzo dobre! Mieszkania również bardzo dobre! :)
 • Avatar Bogdan Dubas ★★★★★ 10 miesięcy temu
  Bywał tam Jan Paweł II. Pewnie i cały polski episkopat. Obiekt odrestaurowany pięknie się prezentuje. Centrum rekolekcyjne i szkoleniowe, msze święte w kaplicy … czytaj więcej papieskiej o godz. 10 w niedziele i większe święta.

Księżówka w liczbach

105

KOMFORTOWYCH POKOI

216

MIEJSC NOCLEGOWYCH

4

KAPLICE WEWNĘTRZNE

109

LAT TRADYCJI

Dyrektor Domu

Ks. Lesław Mirek, R.M.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 roku Krakowie na Wawelu z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Jako neoprezbiter posługę duszpasterską pełnił w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku, a następnie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowy Targu i w parafii Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Oficerskim w Krakowie.

W 2007 roku został oddelegowany przez ks. Stanisława kard. Dziwisza do pełnienia powierzonej mu przez Konferencję Episkopatu Polski posługi dyrektora domu rekolekcyjnego Księżówka.

We wszelkich sprawach związanych z rezerwacją miejsc (na rekolekcje, na wypoczynek, dla grup) należy kontaktować się wyłącznie z recepcją. Bezpośredni kontakt z ks. dyrektorem w pilnych sprawach pod adresem dyrektor (at) ksiezowka.zakopane.pl.

WSPOMÓŻ