Oferta pobytu – warunki i propozycje

Przybywając do Zakopanego na rekolekcje, można w wolnym czasie wybrać się na wycieczkę na szlak górski. W ramach pobytu proponujemy także masaże (po wcześniejszym uzgodnieniu) oraz basen z saunami w pobliskim hotelu. Można skorzystać także z oferty miejscowego Aqua Parku (1 km) oraz kompleksu basenowego Termy Podhalańskie (5 km) czy kompleksów termalnych w BukowinieBiałce i na Słowacji.

Miejsca noclegowe

Zapraszamy pielgrzymów z całej Polski na duchowy wypoczynek do Księżówki – wyjątkowego domu, wybudowanego u stóp Tatr. W domu dostępnych jest ponad sto pokoi 1-, 2-, 3- i 4-osobowe. Nasz Dom jest nieustannie dostępny dla wszystkich kapłanów katolickich, osób konsekrowanych oraz osób świeckich związanych z Kościołem (zawsze prosimy o wcześniejszą rezerwację, a osoby świeckie – o rekomendację od duszpasterza).

  

Wyjątkowe miejsce

Dom rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka” jest miejscem wyjątkowym. Spotykają się tu cisza potrzebna do kontemplacji i spokój niezbędny do wypoczynku. Klimat domu, pełnego spokoju sprzyja oderwaniu się od codziennych spraw, a piękny ogród otaczający kompleks budynków także zimą stwarza warunki do owocnego wypoczynku.

  

Stały dostęp do kaplicy

Na terenie Księżówki znajduje się główna kaplica „papieska” (na piętrze), kaplica pw. bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (na parterze), a także kaplica wewnętrzna sióstr zakonnych oraz kaplica w apartamencie Ojca Świętego. Wszyscy Goście domu mają możliwość korzystania z kaplicy z Najświętszym Sakramentem w tabernakulum przez całą dobę oraz uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej o godz. 10.

  

Odnowa biologiczna

Przedstawiamy bogatą ofertę rekreacyjną: odnowa biologiczna z saunami i jacuzzi, sala bilardowa, fitness, sala sportowa i inne propozycje czekają na naszych Gości na miejscu. W pobliżu dostępny jest też basen hotelowy, lodowisko, pełnowymiarowy basen sportowy, trasa biegowa, masaże.

  

Bezpieczny parking

W obrębie ogrodzenia, bezpośrednio pod domem znajduje się obszerny parking. Posesja jest zamknięta – wjazd przez bramę otwieraną kartą, wejście przez furtkę, otwieraną kluczem do pokoju.

  

Pełne wyżywienie

Pobyt w Księżówce wiąże się z możliwością dowolnego wyboru posiłków – w tym pełnego wyżywienia (śniadanie, obiad, kolacja) – w refektarzu na parterze.

  

Sala gimnastyczna

Poniżej parteru znajduje się przestronna sala gimnastyczna, na której można korzystać do woli ze sprzętów do ćwiczeń. Po wysiłku można skorzystać z czynnego całą dobę automatu z wodą mineralną.

  

Sale rekreacyjne

W budynku do dyspozycji Gości jest także kilka pomieszczeń do mniej aktywnego wypoczynku: sala kominkowa – kawiarenka, sala telewizyjna, a także czytelnia, w której można przejrzeć aktualną prasę i skorzystać z internetu (2 stanowiska komputerowe, dostępne przez całą dobę).

  

W centrum Podhala

Spacer do Kuźnic – stacji początkowej kolejki linowej na Kasprowy Wierch – piękną aleją Przewodników Tatrzańskich zajmuje około 15 minut, na Krupówki – około pół godziny (samochodem 5-10 minut).

Przed przyjazdem na wypoczynek lub rekolekcje konieczna jest uprzedzająca rezerwacja poprzez formularz (poniżej), e-mail lub telefoniczna. Osoby świeckie proszone są o przedstawienie rekomendacji od duszpasterza przy pierwszej wizycie, a księża – celebretu.

 

karty

Aby zarezerwować miejsce na duchowy wypoczynek, proszę przejść na tę stronę.

Aby zgłosić się na rekolekcje kapłańskie, proszę przejść na tę stronę.

Zobacz także wirtualne zwiedzanie i fotogalerię


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps