Rekolekcje w Księżówce

Wybierz rodzaj rekolekcji:

Rekolekcje dla kapłanów – terminy i zapisy (kliknij tutaj)

Rekolekcje dla świeckich – terminy i zapisy (kliknij tutaj)

Rekolekcje dla katechetów – terminy i zapisy (kliknij tutaj)

Rekolekcje dla gospodyń parafialnych – terminy i zapisy (kliknij tutaj)

 

Rekolekcje kapłańskie – informacje ogólne
Serdecznie zapraszamy Kapłanów diecezjalnych i zakonnych, pracujących w Polsce i poza jej granicami do uczestnictwa w rekolekcjach formacji kapłańskiej w Księżówce. Corocznie proponujemy kilkanaście terminów do wyboru, pobyt w pięknym, podhalańskim otoczeniu i odnowionym domu z wyżywieniem – domową kuchnią. Kilkudniowy pobyt (który można oczywiście przedłużyć) sprzyja nie tylko modlitwie, ale też wypoczynkowi.

Pokoje i świadczenia

Do dyspozycji Księży odprawiających rekolekcje oddajemy od czerwca do grudnia każdego roku ponad 100 pokoi z łazienkami w ramach kilkunastu serii (turnusów) rekolekcyjnych i obszerną kaplicę z Najświętszym Sakramentem na terenie Domu (dostępna jest także dodatkowo mniejsza kaplica). Każdy uczestnik rekolekcji ma zapewnione pełne wyżywienie. Istnieje także możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu, sali komputerowej, sal telewizyjnych, siłowni i mini-spa, sklepiku i innych propozycji.

Zapisy i przyjazd

Uczestnictwo w rekolekcjach musi być uprzednio zgłoszone. Zgłoszenia na wszystkie serie rekolekcji kapłańskich przyjmujemy poprzez krótki i łatwy do wypełnienia formularz internetowy oraz telefonicznie. Serdecznie zachęcamy do korzystania z formularza internetowego, który gwarantuje poprawne przekazanie danych i umożliwia sprawdzenie szczegółów swojego zgłoszenia w późniejszym czasie, jest także dostępny bez potrzeby oczekiwania na połączenie, przez 24 godziny na dobę.
W przypadku wyczerpania się wolnych miejsc zastrzegamy sobie prawo do zablokowania zapisów w dowolnym momencie (z przyczyn organizacyjnych zasadniczo nie przewidujemy możliwości uczestnictwa w rekolekcjach bez noclegu na miejscu).
W przypadku większości serii nie jest wymagana zaliczka, więc zgłoszenie jest przyjmowane od razu po przesłaniu formularza. Status zgłoszenia można sprawdzić na tej stronie.

Zaświadczenia i dokumenty

Każdy Kapłan po uczestnictwie w całej serii rekolekcji otrzymuje przed wyjazdem pisemne, opieczętowane zaświadczenie dla przełożonych (nie trzeba oddzielnie o nie prosić). Dodatkowo, na życzenie wystawiamy zaświadczenie do wskazanych placówek oświatowych – bardzo prosimy o podanie danych adresowych już w internetowym formularzu zgłoszeniowym, co znacznie przyspieszy przygotowanie zaświadczeń.

Ofiary i zaliczki

Ofiary składane przez uczestników rekolekcji (zwyczajowo w przedostatni dzień każdej serii) przeznaczone są na utrzymanie Domu rekolekcyjnego, obejmują całość pobytu: pokój i korzystanie z oferty Domu, pełne wyżywienie oraz partycypację w ofierze dla rekolekcjonisty i ewentualnych spowiedników. Ofiarę można złożyć także w formie przedpłaty przelewem. W 2015 roku nie są pobierane zaliczki – do przyjęcia zgłoszenia wystarczy przesłanie formularza.

Więcej o rekolekcjach kapłańskich:

 

Rekolekcje dla katechetów

 

Rekolekcje dla świeckich

 

Zapraszamy także na wypoczynek w Księżówce


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps