Zasady rezerwacji i pobytu

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji pobytu w Księżówce. Oto kilka uwag, z którymi warto zapoznać się przed zarezerwowaniem noclegu i przyjazdem do Księżówki lub sięgnąć do nich w przypadku wątpliwości.

 

Godziny pracy recepcji

Recepcja jest czynna codziennie w godzinach 8:00–21:00. Dostęp do domu w pozostałych godzinach jest możliwy tylko dla zameldowanych już gości, posiadających własny klucz. Przyjazdy większych grup w godzinach nocnych należy ustalić indywidualnie, z wyprzedzeniem.

Z recepcjonistą w godzinach pracy recepcji można się skontaktować, korzystając z domofonu na ogrodzeniu, telefonu 18 201 51 33, wew. 0 – a w przypadku, gdyby obydwa sposoby zawiodły w danym momencie, należy dzwonić pod numer telefonu komórkowego 600 200 523 (jest on wywieszony także na domofonie przy bramie wjazdowej).

Rezerwacje indywidualne i grupowe

Przyjazd jest możliwy tylko na podstawie wcześniejszej, potwierdzonej rezerwacji. Nasza oferta duchowego wypoczynku i indywidualnych rekolekcji skierowana jest do duchownych diecezjalnych i zakonnych z całego świata, a także do osób konsekrowanych oraz świeckich, związanych z Kościołem katolickim (przy ostatnim przypadku prosimy przy pierwszej wizycie o okazanie rekomendacji od duszpasterza). Rezerwacje przyjmujemy drogą mailową lub telefonicznie.

Zapraszamy także grupy pielgrzymkowe, parafialne, wspólnoty religijne działające w ramach Kościoła katolickiego i inne grupy po wcześniejszym uzgodnieniu. Uwaga: Rezerwacje grupowe (powyżej 5 osób) możliwe są wyłącznie drogą mailową – nie przyjmujemy takich rezerwacji telefonicznie ani w formie zgłoszenia osobiście w recepcji (takie zgłoszenia muszą być potwierdzone przesłaniem maila).

Zameldowanie i rozliczenia

Ofiarę za pobyt należy złożyć odbierając klucze lub w dniu przyjazdu do godz. 21:00 – gotówką lub kartą. Podczas zameldowania księża proszeni są o okazanie celebretu, a pozostali Goście – dowodu tożsamości. W niedziele i uroczystości kościelne recepcja nie przyjmuje rozliczeń. Opuszczając pokój, klucze należy przekazać recepcjoniście (a w przypadku zamkniętej recepcji – zostawić na okienku).

W recepcji można zakupić m.in. książki, napoje, kosmetyki, kartki pocztowe i znaczki, doładowania tel. komórkowych, bilety. Istnieje możliwość wypłaty gotówki z karty płatniczej podczas zakupów (usługa cashback).

Wszystkich Gości obowiązują ogólne zasady pobytu, w tym zachowanie ciszy przez całą dobę (zwłaszcza bezwzględnej ciszy nocnej w godz. 22-6), poszanowanie mienia, bezwzględny zakaz palenia w całym budynku (oprócz palarni na poziomie –1).

Korzystanie z parkingu

Dla kapłanów (oraz innych stałych Gości i przyjaciół Księżówki) przyjeżdżających do Zakopanego istnieje możliwość skorzystania z parkingu (pozostawienia pojazdu) – w miarę wolnych miejsc, które w pierwszej kolejności przysługują Gościom zameldowanym w Domu. Prosimy przyjechać bez indywidualnych uzgodnień telefonicznych i zadzwonić domofonem przy bramie wjazdowej. Po zaparkowaniu pojazdu prosimy podejść do recepcji (drzwi od parkingu lub główne wejście od strony ogrodu) – tam można otrzymać kod do bramy wjazdowej (aby móc ją samodzielnie otworzyć) i złożyć ofiarę.

Brama zamyka się samoczynnie po ok. 20 sekundach. Dla bezpieczeństwa i wygody Gości obiekt jest ochraniany i monitorowany przez całą dobę.

Wyżywienie

Oprócz noclegu ze śniadaniem, proponujemy także możliwość zamówienia obiadów i kolacji lub obiadokolacji (także z uwzględnieniem diety zdrowotnej). Prosimy o zgłaszanie w recepcji rozkładu posiłków przy zameldowaniu lub codziennie po śniadaniu. Kawa, herbata, woda, wrzątek są dostępne przez całą dobę.

Także bez zameldowania w Księżówce, księża mogą zamawiać posiłki codziennie do godz. 10:00. Prosimy o poinformowanie recepcjonisty przy pozostawianiu pojazdu na parkingu lub telefonicznie: (18) 201 51 33, wew. 0 albo 600 200 523. Ofiarę składamy w recepcji przed pierwszym zamówionym posiłkiem.

Kaplice i liturgia

Kaplica jest dostępna dla wszystkich Gości przez całą dobę (wszystkie drzwi po drodze otwieramy kluczem od pokoju). Zapraszamy na niedzielną Mszę św. o godz. 10:00 z udziałem turystów.

Dla księży ustalony porządek Mszy świętych w głównej kaplicy/oratorium: od godz. 7:00 do 9:00 (rozpoczęcie co 30 minut, w niedzielę co 60 minut). Odprawianie Mszy św. jest możliwe także w innych godzinach (prosimy o zgłoszenie w recepcji lub zakrystii). W razie potrzeby dostępna jest także mała kaplica pw. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (część D budynku, za czytelnią, I piętro).

TV i internet

Dom objęty jest zasięgiem otwartej sieci bezprzewodowej (Wi-Fi), do której można się podłączyć w swoim pokoju bezpłatnie, bez hasła, z dowolnego notebooka (lub innego urządzenia) – sieć o nazwie „Ksiezowka”. Przez całą dobę można korzystać z czytelni, w której znajdują się komputery z dostępem do internetu i kable do laptopa.

Telewizja jest dostępna w czytelni, w sali rekreacyjnej na III piętrze (przy windzie), w saloniku między II i III p. (schody części B), a także w sali kominkowej (poziom -1, przy windzie). Na życzenie wypożyczamy radio. Na poziomie -1 znajduje się także biblioteka i sala sportowa.


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps