Wypoczynek duchowy w Księżówce

Zapraszamy Pielgrzymów z całej Polski – 50 miejsc noclegowych w niesamowitej ciszy i spokoju rozległego ogrodu niedaleko centrum Zakopanego.

Miejsca noclegowe

Zapraszamy pielgrzymów z całej Polski na duchowy wypoczynek do Księżówki – wyjątkowego domu, wybudowanego u stóp Tatr. W domu dostępne są pokoje 1-, 2-, 3- i 4-osobowe.

Wyjątkowe miejsce

Dom rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka” jest miejscem wyjątkowym. Spotykają się tu cisza potrzebna do kontemplacji i spokój niezbędny do wypoczynku. Klimat domu, pełnego spokoju sprzyja oderwaniu się od codziennych spraw, a piękny ogród otaczający kompleks budynków także zimą stwarza warunki do owocnego wypoczynku.

Stały dostęp do kaplicy

Na terenie Księżówki znajduje się główna kaplica „papieska” (na piętrze), kaplica pw. bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (na parterze), a także kaplica wewnętrzna sióstr zakonnych oraz kaplica w apartamencie Ojca Świętego. Wszyscy Goście domu mają możliwość korzystania z kaplicy z Najświętszym Sakramentem w tabernakulum przez całą dobę oraz uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej o godz. 10.

Bezpieczny parking

W obrębie ogrodzenia, bezpośrednio pod domem znajduje się obszerny parking. Posesja jest zamknięta – wjazd przez bramę otwieraną kartą, wejście przez furtkę, otwieraną kluczem do pokoju.

Pełne wyżywienie

Pobyt w Księżówce wiąże się z możliwością dowolnego wyboru posiłków – w tym pełnego wyżywienia (śniadanie, obiad, kolacja) – w refektarzu na parterze.

Sala gimnastyczna

Poniżej parteru znajduje się przestronna sala gimnastyczna, na której można korzystać do woli ze sprzętów do ćwiczeń. Po wysiłku można skorzystać z czynnego całą dobę automatu z wodą mineralną.

Sale rekreacyjne

W budynku do dyspozycji Gości jest także kilka pomieszczeń do mniej aktywnego wypoczynku: sala kominkowa – kawiarenka, sala telewizyjna, a także czytelnia, w której można przejrzeć aktualną prasę i skorzystać z internetu (2 stanowiska komputerowe, dostępne przez całą dobę).

W centrum Podhala

Spacer do Kuźnic – stacji początkowej kolejki linowej na Kasprowy Wierch – piękną aleją Przewodników Tatrzańskich zajmuje około 15 minut, na Krupówki – około pół godziny (samochodem 5-10 minut).

 

Przybywając do Zakopanego na rekolekcje, można w wolnym czasie wybrać się na wycieczkę na szlak górski. W ramach pobytu proponujemy także masaże oraz basen i inne formy odnowy biologicznej (w COS – 600 m). Można skorzystać także z oferty pobliskiego Aqua Parku (1 km) oraz kompleksu basenowego Termy Podhalańskie w Szaflarach (5 km), Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, Bania w Białce Tatrzańskiej lub Tatralandia na Słowacji (80 km).

W trakcie pobytu możliwe jest także zwiedzanie Krakowa (100 km), Wadowic (95 km), Sanktuarium w Ludźmierzu (20 km), Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach (2 km), a także skorzystanie ze spływu flisackiego Dunajcem (20 km).

W czytelni na parterze są 2 stanowiska komputerowe, przy których uczestnicy rekolekcji mogą skorzystać z Internetu. W większości pokojów jest dostępna także sieć bezprzewodowa (wi-fi), z której można bezpłatnie skorzystać na własnym sprzęcie.


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps