Informacje o Księżówce

Dom rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka” jest miejscem wyjątkowym. Spotykają się tu cisza potrzebna do kontemplacji i spokój niezbędny do wypoczynku. Klimat domu sprzyja oderwaniu się od codziennych spraw, a piękny ogród zimą i latem jest idealny do modlitwy i kontemplacji.

Dom jest miejscem uświęconym godzinami modlitwy. Znajduje się tu główna kaplica – miejsce modlitwy św. Jana Pawła II podczas jego wypoczynku w „Księżówce” oraz mniejsze kaplice. Serdecznie zapraszamy kapłanów i świeckich na rekolekcje i wypoczynek. Oferujemy ponad sto komfortowych pokoi 1- i 2-osobowych z łazienkami. Bezpośrednio pod domem znajduje się obszerny parking.

Oferujemy pełne lub częściowe wyżywienie. Do dyspozycji Gości jest sala gimnastyczna, a także sala kominkowa-kawiarenka, sala telewizyjna, biblioteka i czytelnia, w której można przejrzeć prasę i skorzystać z komputerów z internetem. W pokojach dostępny jest bezpłatnie internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Spacer do Kuźnic zajmuje około 15 minut, na Krupówki – około pół godziny (samochodem 5-10 minut).

Wypoczynek – zobacz ofertę i warunki

 

Informacje praktyczne dla Gości:

Informacje o Księżówce:

 

Jan Paweł II w „Księżówce” i pod Giewontem, ks. Stefan Misiniec
Wyjątkowy album ze względu na niepublikowane wcześniej zdjęcia z pobytu Ojca Świętego w 1997 r. w Zakopanem. Obok kroniki pobytu Jana Pawła II znajdziemy tutaj także tekst homilii wygłoszonej w dniu 6 czerwca podczas Mszy św., a także relację z poświęcenia pomnika papieskiego usytuowanego przed „Księżówką”. Album wzbogacony jest dodatkowo poezją tatrzańską.

 

Na terenie Domu dostępny jest dla wszystkich Gości bezprzewodowy internet. W czytelni są także 2 stanowiska komputerowe, przy których uczestnicy rekolekcji mogą skorzystać z Internetu.


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps