Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Księżówce

W dniach 20-21 marca 2019 roku Księżówka gościła Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wraz z Pracownikami Kancelarii. Pan Prezydent został zaproszony do Zakopanego na XI Międzynarodowe Forum Górskie.

Podczas Forum co roku przedstawiciele środowiska naukowych, przedsiębiorcy, politycy, ludzie samorządu oraz specjaliści z wielu dziedzin spotykają się, aby wymieniać się wiedzą i doświadczeniem oraz podejmować decyzje dotyczące ruchu turystycznego na Podhalu, współpracy między regionami górskimi oraz promocji Podhala.

W „Księżówce” odbyło się uroczyste i przebiegające w atmosferze radości i przyjaźni spotkanie Pana Prezydenta z przedstawicielami ponad osiemdziesięciu oddziałów Związku Podhalan. Spotkanie miało miejsce z inicjatywy Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce z okazji setnej rocznicy powstania organizacji. Prezes Zarządu Głównego Związku, Pan Andrzej Skupień, zwrócił się z prośbą do Prezydenta RP o przyjęcie patronatu nad tegorocznymi obchodami jubileuszowymi. Pan Prezydent udzielił wywiadu dla Radia Aleks w „Księżówce” w nowo otwartej sali imienia Ks. Piotra Wawrzyniaka, założyciela naszego domu. W hołdzie Janowi Pawłowi II Prezydent złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą pobyt Świętego Papieża w „Ksieżówce” w 1997 roku.

W roku jubileuszowym Prezydent Andrzej Duda spotka się raz jeszcze z przedstawicielami Związku Podhalan reprezentującymi oddziały w Polsce, USA, Kanadzie i Australii.


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps