Wizyta ks. Józefa Klocha

W dniu 3 lutego 2019 roku w „Księżówce” gościł w ramach wypoczynku Ks. prof. Józef Kloch, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski w latach 2003–2015.

O godzinie 10:00 koncelebrował z dyrektorem Domu, Ks. Lesławem Mirkiem, Mszę świętą dla wiernych i wygłosił słowo. W homilii Ks. Kloch zwracał uwagę na wybranie: czym innym jest wybranie ludzkie i sława bycia VIP-em w świecie, a czymś zupełnie innym jest wybranie przez Boga.

Wybranie przez Boga może dotyczyć powołania kapłańskiego lub zakonnego, albo wskazania drogi w życiu świeckim. Jest darem i człowiek w wolnej woli na nie odpowiada. VIP-em Pana Boga zostają też osoby, do których Bóg kieruje jakieś przesłanie do świata, jak na przykład Pastuszkowie w Fatimie. Wybranie Boże dotyczyć może też z pozoru nieistotnych wydarzeń, jak na przykład skrzyżowanie dróg życia różnych ludzi, z którego później, zupełnie nieprzewidzianie, powstają piękne rzeczy.

Dlaczego Bóg wybiera danego człowieka? Nie wiemy. Motywy Bożego wybrania staną się dla nas jasne dopiero w Niebie, gdy Bóg zechce je nam wyjaśnić; dziś zakryte są przed nami Tajemnicą.


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps