Urodziłem się w Wadowicach – wystawa

„Urodziłem się w Wadowicach” – to tytuł jednej z wystaw okolicznościowych, które towarzyszą obchodom 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II pod Giewontem. Można ją oglądać w Księżówce.

5 czerwca odbył się wernisaż wystawy pt. „Urodziłem się w Wadowicach” – multimedialnego projektu Muzeum Domu Jana Pawła II w Wadowicach. – Bardzo się cieszę z tej wystawy, że ona właśnie pokazywana jest w tym miejscu, tu, w Księżówce. Można do nas przyjść podczas spaceru, zamyślić się nad wieloma aspektami życia papieża z Polski – mówił ks. Leszek Mirek, dyrektor Księżówki.

Przez cały dzień 10 czerwca będzie można zwiedzać papieskie apartamenty, w których mieszkał Jan Paweł II podczas pobytu w Zakopanem w 1997 r.

W Zakopanem można również oglądać wystawę prac plastycznych zakopiańskiego środowiska ZPAP – IV edycji konkursu „Reminiscencje encyklik papieskich Jana Pawła II”. Jest także zewnętrzna plenerowa ekspozycja, złożona z plansz i fotogramów dokumentujących wizyty św. Jana Pawła II.

Miejska Galeria Sztuki zaprasza również do zobaczenia wystawy prac Marka Szali, autora ołtarza papieskiego spod Wielkiej Krokwi.

inf. jg/Gość Niedzielny; fot. Eliza Bartkiewicz/BP KEP


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps