Odbyły się rekolekcje z o. Mateuszem Hincem

W dniach 15-17.03.2019 r. odbyły się w Księżówce rekolekcje dla osób świeckich i konsekrowanych, które prowadził o. Mateusz Hinc z Zakonu Kapucynów, doskonały psycholog i rekolekcjonista. Poświęcone były rachunkowi sumienia dla osób dorosłych w oparciu o Dekalog. Podczas rekolekcji grał i rozważania wieczorne prowadził Michał Niemiec, organista z Krakowa.

Na początku konferencji o. Mateusz zwrócił uwagę, że nim przystąpi się do rachunku sumienia, należy stanąć w prawdzie o sobie samym. „Jeśli jesteśmy na bieżąco ze sobą samym, z Bogiem, to stajemy się mocni”.Rekolekcjonista podkreślał, że nie można przestać stawiać sobie wymagań oraz rozliczać się przed sobą i przed Bogiem. Rozliczanie się z codzienności powoduje, że zwracamy coraz większą uwagę na swoje wybory, decyzje i coraz bardziej rozwijamy się duchowo.

Rachunek sumienia nie jest tylko wyliczanką grzechów, jakimś – powtarzam – upokorzeniem się przed Bogiem czy sobą samym. Nie o to chodzi w rachunku sumienia. Prawdziwy rachunek sumienia powinien nas postawić w prawdzie o nas. W prawdzie o naszej prawdziwej relacji z Bogiem i innymi ludźmi. Dlatego zaproponuję wam, inny, Pawłowy („widzę w sobie dwóch ludzi: starego i nowego człowieka”). Rachunek sumienia na każdy dzień. Do końca życia. Rachunek sumienia, jeśli będziecie go sumiennie stosowali, to zmieni wasze życie, wasze spojrzenie na siebie i innych. Ten rachunek będzie miał 3 elementy.

Teksty konferencji można odczytać na stronie: www.rekolekcje-dla-doroslych.webnode.com lub w zamieszczonej powyżej zakładce „rekolekcje” – „rekolekcje dla osób świeckich”.


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps