Koncert Antoniny Krzysztoń

W sobotę 2 lutego, odbył się w Kaplicy Papieskiej w „Księżówce” koncert Antoniny Krzysztoń w ramach Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, organizowanego przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Zakopane.

Pani Antonina Krzysztoń – znana szerokim kręgom słuchaczy piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. Pani Antonina jest laureatką nagród: muzyczna nagroda Programu 3 polskiego Radia, Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka, Orderu Odrodzenia polski od Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz laureatką medalu „Per Artem ad Deum” przyznawaną przez Papieską Radę kultury za muzykę przepełnioną miłością do Boga. Taka też jest twórczość Pani Antoniny Krzysztoń, którą mamy zaszczyt gościć. Pani Antonina w twórczości swojej stara się szukać tego, co ludzi łączy i zbliża przez piękno i głębię poezji i muzyki do Boga i do siebie nawzajem. Pani Antonina w wywiadach zwraca uwagę, że choć ważne w życiu jest powołanie każdego z nas i dawanie siebie innym w swoich talentach, to jednak „najważniejsze jest podobać się Jezusowi”.

Pani Krzysztoń muzycznie towarzyszyli: pan Marcin Majerczyk – gitara, pan Marcin Lamch – bas oraz pan Manolo – instrumenty perkusyjne.

Koncert pięknem, głębią, delikatnością i radosnym charakterem wzruszył słuchaczy. Po koncercie słuchacze zostali zaproszeni do refektarza na słodki poczęstunek, bowiem Festiwal obchodził swoje 10 urodziny.


RSS  Facebook  Google Plus  Twitter  Yelp  Foursquare  Google Maps